Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy na szkolenie „Dobre intencje, złe skutki – czego unikać w relacji z dzieckiem z autyzmem?”, które odbędzie się w dniu 26 maja 2025 r. o godz. 20:00 w formule on-line.
Opis szkolenia:
To szkolenie poświęcone jest najczęstszym błędom popełnianym – często nieświadomie – w kontakcie z dzieckiem w spektrum autyzmu. Dobre intencje nie zawsze przekładają się na pozytywny efekt – szczególnie w przypadku uczniów neuroróżnorodnych, którzy inaczej odbierają bodźce, emocje i intencje dorosłych.
Podczas spotkania uczestnicy poznają zachowania i reakcje, które – choć powszechnie stosowane – mogą pogłębiać trudności dziecka lub wywoływać napięcie i wycofanie. Szkolenie oferuje konkretne wskazówki, jak budować relację opartą na zrozumieniu, bezpieczeństwie i wzajemnym szacunku.
W trakcie szkolenia:
• dowiedzą się Państwo, jakie codzienne nawyki i komunikaty mogą nieświadomie szkodzić dziecku w spektrum,
• poznają Państwo mechanizmy nadwrażliwości, przeciążenia i trudności komunikacyjnych u dzieci z autyzmem,
• nauczą się Państwo rozpoznawać sygnały stresu i wycofania emocjonalnego,
• zapoznają się Państwo z zasadami wspierającej komunikacji i budowania relacji z dzieckiem neuroróżnorodnym,
• otrzymają Państwo praktyczne przykłady alternatywnych rozwiązań, które wspierają rozwój emocjonalny i społeczny dziecka.
Szkolenie skierowane jest do nauczycieli, wychowawców, pedagogów i terapeutów pracujących z dziećmi w spektrum autyzmu – zarówno w klasach ogólnodostępnych, jak i integracyjnych.
Szkolenie poprowadzi dr Marta Koplejewska – doktor nauk społecznych z dyscypliny pedagogika. Posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia dokumentacji dotyczącej organizacji procesu edukacyjnego. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem z fizyki, rzeczoznawcą podręczników z fizyki, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy. Adiunkt w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego. Była prodziekan w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie. Przez 13 lat związana z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Wieloletni pedagog prowadzący zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.
Koszt szkolenia wraz z certyfikatem: 55 PLN
Aby zapisać się na szkolenie, należy:
- Wypełnić poniższy formularz zgłoszeniowy do dnia 26 maja 2025 do godz. 19:00.
- W razie problemów należy napisać mail na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
- Szkolenie odbywa się tylko w dniu i godzinie podanej wyżej (nie jest nagrywane).
- Jeśli potrzebują Państwo faktury z odroczonym terminem płatności na dane placówki/organu prowadzącego, prosimy o wiadomość mailową na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
Certyfikat (zaświadczenie) możecie Państwo wykupić na dwa sposoby:
- szybkim przelewem (systemem Przelewy24 lub PayPalem) lub kartą kredytową zaznaczając w poniższym formularzu opcję “chcę zakupić certyfikat teraz)
- przelewem tradycyjnym na dane ośrodka (poniżej) i wgrać poprzez formularz poniżej
DANE DO PRZELEWU
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP ul. Pieniężnego 6, 14-100 Ostróda, nr konta PL14 2490 0005 0000 4600 7271 8358, SWIFT: ALBPPLPW. W tytule przelewu należy wpisać nazwę szkolenia. Koniecznym warunkiem jest przesłanie nam potwierdzenia wpłaty poprzez poniższy formularz.
UWAGA!!!
Jeśli po zapisaniu się na szkolenie nie zostaliście Państwo przekierowani automatycznie na stronę szkolenia (YouTube) i nie otrzymaliście Państwo maila, WASZA PŁATNOŚĆ NIESTETY SIĘ NIE POWIODŁA. W takiej sytuacji, polecamy wykonanie PRZELEWU TRADYCYJNEGO I WGRANIE POTWIERDZENIA OPŁATY.
FORMULARZ REJESTRACYJNY
DLACZEGO MOJA PŁATNOSC NIE PRZESZŁA?
Płatność przez Przelewy24 w sieci trwa zaledwie kilkanaście sekund, ale faktyczne przekazanie środków może nastąpić dopiero po jakimś czasie, ponieważ transakcja wymaga autoryzacji ze strony banków (Państwa i naszego). Fakt, że pieniądze zniknęły z Państwa konta, nie oznacza, że ODN SWP już je posiada. Bank w ten sposób zabezpiecza środki na rachunku na pokrycie płatności i przekazuje je dopiero po swojej akceptacji. Jeśli bank odmówi wykonania transakcji, środki zostają “zamrożone”, a następnie zwrócone na Państwa rachunek w terminie wynikającym z wewnętrznych regulacji banku (zazwyczaj do 48 godz. roboczych).
Jeśli termin przewidziany powyżej nie upłynął, proszę poczekać cierpliwie na środki. Wysyłanie do nas potwierdzenia przelewu w takim przypadku jest zbędne, ponieważ nie przyspieszy to księgowania.
Dopiero po przekroczeniu czasu, gdy środki nie pojawią się na saldzie, prosimy o potwierdzenie wykonania transakcji na adres PayPro (właścicieli Przelewów24).
Uczestnik szkolenia, który nie stawi się na szkoleniu bez wcześniejszego poinformowania organizatora, nie będzie uprawniony do zwrotu poniesionych kosztów szkolenia. Nieobecność na szkoleniu jest wyłączną odpowiedzialnością uczestnika, a wszelkie koszty związane z nieobecnością nie podlegają zwrotowi lub rekompensacie. Organizator zastrzega sobie prawo do rozstrzygania kwestii związanych z nieobecnością uczestnika na szkoleniu na podstawie powyższej zasady.
Wydarzenia dla maj
1
Wydarzenia dla maj
2
Wydarzenia dla maj
3
Wydarzenia dla maj
4
Wydarzenia dla maj
5
Wydarzenia dla maj
6
Wydarzenia dla maj
7
Wydarzenia dla maj
8
Wydarzenia dla maj
9
Wydarzenia dla maj
10

Wellbeing nauczyciela – profilaktyka wypalenia zawodowego w edu
Wydarzenia dla maj
11

Wellbeing nauczyciela – profilaktyka wypalenia zawodowego w edu
Wydarzenia dla maj
12
Wydarzenia dla maj
15
Wydarzenia dla maj
16
Wydarzenia dla maj
17
Wydarzenia dla maj
18
Wydarzenia dla maj
19

Kurs: skuteczna praca z uczniem w spektrum autyzmu

Sensoryczny świat dziecka w spektrum–jak go zrozumieć i wspierać?
Wydarzenia dla maj
20

Ruch, który mówi – wspieranie rozwoju motorycznego dziecka z ASD
Wydarzenia dla maj
22
Wydarzenia dla maj
26

Dobre intencje,złe skutki–czego unikać w relacji z dzieckiem ASD?
Wydarzenia dla maj
28

Granice z empatią – jak budować bezpieczne ramy dla dziecka ASD?
Wydarzenia dla maj
29

Skuteczne strategie dla nauczycieli pracujących z uczniami ASD
Wydarzenia dla maj
30
Wydarzenia dla maj
31
- Motywacja, która działa – skuteczne strategie dla nauczycieli pracujących z uczniami neurotypowymi i neuroróżnorodnymi
- Granice z empatią – jak budować bezpieczne ramy dla dziecka w spektrum?
- Usta mówią więcej, niż myślisz – odruchy i rozwój motoryki orofacjalnej
- Dobre intencje, złe skutki – czego unikać w relacji z dzieckiem z autyzmem?
- Ruch, który mówi – diagnozowanie i wspieranie rozwoju motorycznego dziecka z ASD
- Sensoryczny świat dziecka w spektrum – jak go zrozumieć i wspierać?
- Zrozumieć i wspierać – skuteczna praca z uczniem w spektrum autyzmu
- Współczesna literatura dziecięca i młodzieżowa – spotkanie z Joanną Olech
- Terapia ręki – wspieranie małej motoryki u dzieci
- Gry strategiczne w matematyce