Szanowni Państwo,

Kiedy w 2010 r. Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przygotowywał Konferencję Metodyczną „Polskość poza granicami Rzeczypospolitej”, nikt z organizatorów nie spodziewał się, że przerodzi się ona w Światowe Zjazdy Nauczycieli Polonijnych. Zjazdy, które rokrocznie gromadzą prawie 150 pedagogów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Belgii, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czarnogóry, Australii, Włoch, Irlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Uzbekistanu, Łotwy, Estonii, Austrii, Węgier i innych krajów świata. Spotkanie te wpisały się na stałe w kalendarz całego polonijnego środowiska oświatowego jako wielkie święto.

W kolejnych latach zjazdy odbywały się w Warszawie i Toruniu, który również w 2023 roku będzie miastem goszczącym uczestników tego wyjątkowego wydarzenia. IX Zjazd Nauczycieli odbywający się pod hasłem „Wschód-Zachód. Łączy nas Polska!” będzie nadzwyczajnym wydarzeniem, ponieważ stanowi część projektu „Z Kopernikiem przez świat” dedykowanego wybitnemu polskiemu naukowcowi.

W tym szczególnym roku, kiedy cały świat obchodzi pełną rocznicę narodzin, śmierci oraz wydania wielkiego dzieła mistrza, program spotkań wypełniony będzie panelami przybliżającymi sylwetki wybitnych Polaków oraz warsztatami pokazującymi jak, uczyć uczniów otwartych na świat, kreatywnych i potrafiących z uporem realizować swoje pasje, by – tak jak Kopernik – odkrywać prawa rządzące przyrodą i wytyczać tory rozwoju nauki dla przyszłych pokoleń. Nowością będzie udział nauczycieli ze szkół polskich, a tradycją – spacer po starówce jednego z najpiękniejszych polskich miast oraz bogaty program artystyczny.

Do zobaczenia w Toruniu!

prof. Jan Miodek potwierdził swoją obecność na IX Światowym Zjeździe Nauczycieli w Toruniu.

Formularz rejestracyjny

REGULAMIN REKRUTACJI

Szanowni Państwo,
zachęcamy do udziału w rekrutacji na IX Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Polskich.

§1

1. Organizatorem zjazdu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” i Stowarzyszenie “Wspólnota Polska”

trzecia tura rekrutacji
2. Uczestnikiem zjazdu może zostać każdy nauczyciel uczący j. polskiego, kultury i historii Polski oraz innych przedmiotów w języku polskim, który wypełni formularz zgłoszeniowy do dnia 20 marca 2023 r.
3. Organizator do dnia 21marca 2023 r. wyśle informację o zakwalifikowaniu do udziału w zjeździe na adres mailowy podany przy rejestracji.
4. Uczestnik ma 7 dni od momentu poinformowania o zakwalifikowaniu do potwierdzenia obecności na zjeździe.
5. Obecność potwierdza się poprzez wniesienie opłaty rejestracyjnej i wysłania potwierdzenia wykonania przelewu na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
6. Jeśli po 7 dniach, uczestnik nie odpowie twierdząco na udział w zjeździe, organizator wysyła informację o zakwalifikowaniu do kolejnej osoby z listy rezerwowej.
7. Liczba miejsc na IX Światowym Zjeździe Nauczycieli Polonijnych i Polskich jest ograniczona.

§2
OPŁATY

1. Uczestnicy ze społecznych szkół polonijnych – opłata 50 € lub 50 $ lub 300 PLN
2. Uczestnicy ze szkół polskich działających w polskim systemie edukacji MEiN – 1000 PLN
3. Uczestnicy ze szkół polskich działających przez 5 dni w tygodniu w obcych systemach edukacji – 400 PLN
4. Uczestnicy z Ukrainy i Białorusi są zwolnieni z opłat (z wyjątkiem osób mieszkających i pracujących w Polsce – tym osobom dajemy 50% zniżki, tj. opłata wynosi 500 PLN).

§ 3

W ramach opłaty konferencyjnej mieści się m.in. zakwaterowanie i wyżywienie w czasie zjazdu, certyfikat uczestnictwa oraz materiały edukacyjne.15