Szanowni Państwo,

Kiedy w 2010 r. Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przygotowywał Konferencję Metodyczną „Polskość poza granicami Rzeczypospolitej”, nikt z organizatorów nie spodziewał się, że przerodzi się ona w Światowe Zjazdy Nauczycieli Polonijnych. Zjazdy, które rokrocznie gromadzą prawie 150 pedagogów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Belgii, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czarnogóry, Australii, Włoch, Irlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Uzbekistanu, Łotwy, Estonii, Austrii, Węgier i innych krajów świata. Spotkanie te wpisały się na stałe w kalendarz całego polonijnego środowiska oświatowego jako wielkie święto.

Tegoroczny zjazd jest przygotowywany w ramach projektu “Polacy Światu. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. W 80. rocznicę Bitwy o Monte Cassino”, dlatego też odbędzie się we Włoszech w dniach 17 – 19 maja 2024 roku. 

W czasie Zjazdu zaplanowaliśmy zarówno udział naszych uczestników w uroczystościach 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, jak i zajęcia metodyczne. 

Koszt udziału w zjeździe to 670 euro.

Cena zawiera:

  • dwa noclegi w pokojach dwu- i trzyosobowych w czterogwiazdkowym hotelu,
  • wyżywienie
  • transport zorganizowany na i z lotniska w Rzymie do hotelu,
  • pełny program towarzyszący,
  • zaświadczenia/certyfikaty uczestnictwa w Zjeździe.

Do zobaczenia we Włoszech!

 

 

REGULAMIN REKRUTACJI

 

Szanowni Państwo,
zachęcamy do udziału w rekrutacji na X Światowy Zjazd Nauczycieli Polonijnych i Polskich.

 

 

§1

 

1. Organizatorem zjazdu jest Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia “Wspólnota Polska” i Fundacja SWP Zdrowie

2. Uczestnikiem zjazdu może zostać każdy nauczyciel uczący j. polskiego, kultury i historii Polski oraz innych przedmiotów w języku polskim, który wypełni formularz zgłoszeniowy do dnia 19 kwietnia 2024 r.
3. Organizator do dnia 20 kwietnia 2024 r. wyśle informację o zakwalifikowaniu do udziału w zjeździe na adres mailowy podany przy rejestracji.
4. Uczestnik ma 3 dni od momentu poinformowania o zakwalifikowaniu do potwierdzenia obecności na zjeździe.
5. Obecność potwierdza się poprzez wniesienie opłaty rejestracyjnej i wysłania potwierdzenia wykonania przelewu na adres: zjazd.nauczycieli@gmail.com
6. Jeśli po 3 dniach, uczestnik nie odpowie twierdząco na udział w zjeździe, organizator wysyła informację o zakwalifikowaniu do kolejnej osoby z listy rezerwowej.
7. Liczba miejsc na X Światowym Zjeździe Nauczycieli  jest ograniczona.

 

 

§2
OPŁATY

 

1. Uczestnicy ponoszą opłatę w wysokości 670 euro lub 3200 PLN wpłacaną na konto Fundacji SWP Zdrowie. Numer konta zostanie podany w mailu potwierdzającym rejestrację.
2. Wpłaconej kwoty nie będzie można odzyskać po 15 kwietnia 2024 r.

3. ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ PŁATNOŚCI RATALNYCH!

 

 

§ 3

 

W ramach opłaty konferencyjnej mieści się m.in. zakwaterowanie i wyżywienie w czasie zjazdu, certyfikat uczestnictwa, transfer z lotniska w Rzymie transportem zorganizowanym w dn. 17 i 19 maja oraz materiały edukacyjne20