Szanowni Państwo,

Kiedy w 2010 r. Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” przygotowywał Konferencję Metodyczną „Polskość poza granicami Rzeczypospolitej”, nikt z organizatorów nie spodziewał się, że przerodzi się ona w Światowe Zjazdy Nauczycieli Polonijnych. Zjazdy, które rokrocznie gromadzą prawie 150 pedagogów ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Belgii, Czech, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Czarnogóry, Australii, Włoch, Irlandii, Islandii, Norwegii, Szwecji, Uzbekistanu, Łotwy, Estonii, Austrii, Węgier i innych krajów świata. Spotkanie te wpisały się na stałe w kalendarz całego polonijnego środowiska oświatowego jako wielkie święto.

Tegoroczny zjazd jest przygotowywany w ramach projektu “Polacy Światu. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. W 80. rocznicę Bitwy o Monte Cassino”, dlatego też odbędzie się we Włoszech w dniach 17 – 19 maja 2024 roku. 

W czasie Zjazdu zaplanowaliśmy zarówno udział naszych uczestników w uroczystościach 80. rocznicy Bitwy o Monte Cassino, jak i zajęcia metodyczne. 

Koszt udziału w zjeździe to 670 euro.

Cena zawiera:

  • dwa noclegi w pokojach dwu- i trzyosobowych w czterogwiazdkowym hotelu,
  • wyżywienie
  • transport zorganizowany na i z lotniska w Rzymie do hotelu,
  • pełny program towarzyszący,
  • zaświadczenia/certyfikaty uczestnictwa w Zjeździe.


X Światowy Zjazd Nauczycieli
Monte Cassino, 17 - 19 maja 2024 r.