Data

lut 14 2024
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Krótkowzroczność u dzieci

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Krótkowzroczność u dzieci” które odbędzie się w dniu 14 lutego 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Czy wiesz, że krótkowzroczność u dzieci, znana również jako krótkowzroczność dziecięca lub miopia dziecięca, jest coraz częstszym problemem w dzisiejszym społeczeństwie? Krótkowzroczność polega na tym, że obiekty w odległości są widziane nieostry, podczas gdy bliskie obiekty są wyraźne. Regularne badania wzroku są istotne dla wykrycia problemów ze wzrokiem u dzieci we wczesnym stadium i zapobiegania ich pogłębianiu się. W niektórych przypadkach zaleca się noszenie okularów korekcyjnych lub soczewek kontaktowych, które pomagają korygować widzenie. Dodatkowo, istnieją również metody kontrolowania postępu krótkowzroczności, takie jak terapie zachowawcze lub korekcyjne soczewki kontaktowe. Jak zapobiegać krótkowzroczności? Czy oczy można “wyćwiczyć”? Co zrobić by wada się nie pogłębiała? Na te i inne pytania odpowie prof. Jerzy Szaflik

Szkolenie poprowadzi prof. Jerzy Szaflik –  Dyrektor Centrum Mikrochirurgii Oka Laser, Członek Komitetu Nauk Klinicznych PAN. Absolwent Śląskiej Akademii Medycznej (1969 r.), od 25 lat związany jest z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym.  Jeden z najwybitniejszych polskich okulistów i wybitny mikrochirurg, stosujący z powodzeniem nowatorskie techniki operacyjne w transplantologii rogówki, usuwaniu zaćmy, leczeniu jaskry i skomplikowanych schorzeń gałki ocznej. Wykonał ponad 20 tys. operacji i kilka razy tyle diagnoz, zabiegów oraz długich procesów ratowania pacjentów przed życiem w ciemnościach. Autor i współautor blisko 290 publikacji naukowych, 16 podręczników, redaktor naczelny 2 czasopism medycznych i prelegent ponad 325 konferencji krajowych oraz zagranicznych. Jako prekursor okulistyki, profesor Jerzy Szaflik stworzył Bank Tkanek Oka w Warszawie, który rozpoczął swoją działalność w 1995 roku. Był inicjatorem budowy i wieloletnim dyrektorem Uniwersyteckiego Szpitala Okulistycznego. Ponadto wraz z międzynarodowym zespołem badaczy skupił się na problemach genetyki okulistycznej oraz wdrożył technikę zabiegu pozatorebkowego usunięcia zaćmy. Jako jeden z pierwszych polskich chirurgów wprowadził nowoczesną metodę chirurgicznego usuwania zaćmy – fakoemulsyfikację, a w ostatnim czasie również usuwanie zaćmy przy użyciu lasera femtosekundowego.

ZAPISY: https://odnswp.pl/2024/02/06/krotkowzrocznosc-u-dzieci/

Dodaj komentarz