Data

maj 16 2022
Expired!

Rozwój języka z perspektywy neurobiologii

Szanowni Państwo,

w ramach doskonalenia nauczycieli serdecznie zapraszamy na webinar Rozwój języka z perspektywy neurobiologii, który odbędzie się 16 maja o godz. 20:00 w formule on-line.

W czasie webinaru porozmawiamy o tym, skąd się bierze język w mózgu, czym jest mechanizm lustrzany i czy język obcy jest tożsamy z rodzimym.

Szkolenie poprowadzi: profesor Marek Kaczmarzyk – biolog, neurodydaktyk i memetyk. Autor podręczników i programów szkolnych. Doktorat z zakresu chronobiologii obronił w 1998 na Uniwersytecie Śląskim. Od roku 2000 do października 2019 roku kierownik Pracowni Dydaktyki Biologii (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska, Uniwersytet Śląski). Od 2012 do 2018 roku prowadził Uniwersyteckie Towarzystwo Naukowe – Wszechnicę Śląską, działającą w ramach Centrum Kształcenia Ustawicznego UŚ. Od grudnia 2019 profesor Uniwersytetu Śląskiego. Propagator dydaktyki ewolucyjnej, dziedziny zajmującej się wyodrębnieniem, rozpoznaniem i praktycznym wykorzystaniem wpływu mechanizmów ewolucyjnych (zarówno ewolucji biologicznej, jak i kulturowej) na procesy uczenia się i nauczania. Inicjator i główny organizator Ogólnopolskiego Sympozjum Naukowego Neurodydaktyki odbywającego się od 2015 roku rokrocznie w Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Jest to jedna z największych konferencji neurodydaktycznych w kraju.