Parentyfikacja

Szanowni Państwo,

w ramach doskonalenia nauczycieli serdecznie zapraszamy na webinar Parentyfikacja, czyli o tym, kiedy dziecko musi stać się dorosłym, który odbędzie się 3 lutego 2022 r. o godz. 20:00.

Opis szkolenia

Z parentyfikacją mamy do czynienia wówczas, kiedy z jakichś przyczyn dziecko przejmuje rolę rodziców. W zdrowej relacji opiekun- dziecko to opiekun dba o zaspokajanie potrzeb dziecka. Stanowi jego opokę, wsparcie. Jest punktem odniesienia. Jest w stanie unieść trudne emocje zarówno swoje jak i dziecka. Nie obarcza swoimi problemami dziecka. Niestety bywa i tak, że rodzic zamiast stanowić dla dziecka oparcie, sam go od niego oczekuje. Wówczas możemy mówić o parentyfikacji. Sytuacja, kiedy dziecko bierze na siebie problemy dorosłych jest dla niego niezwykle obciążająca.

Szkolenie poprowadzi: prof. Halina Grzymała – Moszczyńska – polska psycholożka i religioznawczyni, profesor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, specjalistka w zakresie psychologii klinicznej, psychologii kulturowej, psychologii międzykulturowej, psychologii migracji, psychologii religii i religioznawstwa.

Aby zalogować się na szkolenie należy:

  1. Wypełnić formularz ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR (szary)
  2. Po wypełnieniu, kliknięciu WYŚLIJ zostaną Państwo po ok. 10 sekundach przekierowani na stronę szkolenia (platforma YouTube)
  3. Szkolenie trwa na żywo i rozpocznie się w dniu i w godzinie napisanej wyżej.
  4. W przypadku problemów proszę o mail na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
  5. Jeśli chce Pan/Pani otrzymać certyfikat, proszę DODATKOWO wypełnić formularz niebieski. UWAGA!! Aby otrzymać link do szkolenia należy OBOWIĄZKOWO wypełnić formularz szary.

SZARY FORMULARZ, BY ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE I DOSTAĆ LINK

CERTYFIKAT (zaświadczenie)

Szanowni Państwo! istnieje możliwość uzyskania imiennego i numerowanego elektronicznego certyfikatu ze szkolenia wydanego przez akredytowaną placówkę doskonalenia nauczycieli! Koszt takiego certyfikatu to
21 PLN, jeśli płacą Państwo przed szkoleniem lub 24 godz. po szkoleniu
i 31 PLN, jeśli płacą Państwo później niż 24 godz. po szkoleniu.

DANE DO PRZELEWU
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
ul. Pieniężnego 6, 14-100 Ostróda
14 2490 0005 0000 4600 7271 8358, Swift (dla przelewów zza granicy): ALBPPLPW lub PAYPALEM na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com

W tytule przelewu należy wpisać nazwę szkolenia (formularz znajduje się poniżej). Certyfikaty dosyłamy w ciągu 7 dni roboczych. Koniecznym warunkiem jest przesłanie nam potwierdzenia wpłaty poprzez poniższy formularz.