Nauczanie języka polskiego jako obcego

SZANOWNI PAŃSTWO

Zapraszamy na płatny kurs e-learningowy „Nauczanie języka polskiego jako obcego”.  Kurs jest kursem doskonalącym umiejętności nauczycieli w dniach 25.09.2023 – 19.10.2023r.

Kurs będzie odbywał się na platformie e-learningowej w każdy poniedziałek będzie odbywało się spotkanie (nagrywane) z nasza trenerka – Magdaleną Dębowską – będzie również do Państwa dyspozycji przez cały okres trwania kursu poprzez czat, forum oraz liczne zadania, które dla Państwa będzie miała przygotowane. Pierwsze spotkanie na żywo z trenerką odbędzie się online 25 września 2023 r. o godz. 20:00 czasu polskiego. Pozostałe kontakty odbywać się będą poprzez platformę.

OPIS:

 • Kurs jest płatną formą doskonalenia umiejętności nauczycieli.
 • Odbędzie się w dniach od 25 września do 19 października 2023.
 • Składa się ze spotkań na żywo (co poniedziałek, godz. 19.00-20.00), konsultacji indywidualnych z trenerką oraz nagrań (udostępnianych co czwartek na platformie edukacyjnej Google Classroom).
 • Oferuje bogaty zbiór wypróbowanych technik, pomocy i praktycznych wskazówek dla początkujących nauczycieli jpjo.
 • Pierwsze spotkanie na żywo z trenerką odbędzie się online 25 września 2023 r. o godz. 20:00 czasu polskiego. Linki do kolejnych webinarów, jak również nagrania i materiały będą pojawiały się na platformie Google Classroom.

TEMATYKA SZKOLENIA:

 • Wprowadzenie do metodyki języka polskiego jako obcego i planowanie kursu językowego.
 • Nauczanie sprawności rozumienia ze słuchu oraz mówienia.
 • Nauczanie sprawności czytania ze zrozumieniem i pisania.
 • Zasady nauczania słownictwa oraz gramatyki.

ZAŚWIADCZENIE O UKOŃCZENIU KURSU:

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli SWP jest akredytowaną niepubliczną placówką doskonalenia nauczycieli i oferuje uczestnikom szkoleń zaświadczenia o ich ukończeniu.

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu „Nauczanie języka polskiego jako obcego dla dzieci w wieku szkolnym” jest aktywny w nim udział oraz przesłanie w terminie prac zaliczeniowych.

Certyfikat jest wliczony w cenę szkolenia.

OPŁATY

 • 500,00zł
 • 450, 00 zł dla osób, które uiszczą opłatę w całości przed 5 września 2023 r.
 • Zniżki dla 5-osób lub więcej z jednej placówki

WYKŁADOWCA

Magdalena Dębowska – lektorka języka polskiego jako obcego, doradczyni Lokalnego Ośrodka Metodycznego w Madrycie, nauczycielka polonijna z Hiszpanii.

REKRUTACJA

Aby wziąć udział w szkoleniu prosimy o wypełnienie poniższego formularzaOpłatę należy uiścić podczas wypełniania formularza poprzez wgranie potwierdzenia wpłaty uczynionej przelewem tradycyjnym. 

Dane do przelewu:
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
ul. Pieniężnego 6, 14-100 Ostróda
14 2490 0005 0000 4600 7271 8358, Swift : ALBPPLPW

ILOŚĆ MIEJSC: 

Ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

OPINIE UCZESTNIKÓW O POPRZEDNICH  EDYCJACH:

 „Fantastyczne materiały dołączone do kursu! Jeszcze nie zdążyliśmy go dobrze zacząć a już korzystałam z nich w szkole!”

„Prowadząca w jednej nawet chwili zajęć nie była dla mnie nudna – nigdy jeszcze nie doświadczyłam takiego profesjonalizmu popartego niezwykłą erudycją i doświadczeniem.”

„Dzięki szkoleniu wiem od czego zacząć nauczanie jpjo, wiem co jest ważne i na jakie aspekty nauczania zwrócić szczególną uwagę, a także co można pominąć.”

„Jestem oszołomiona ilością materiałów, które otrzymałam. Chyba nie byłam jeszcze na kursie, na którym zostałabym tak wyposażona do dalszej pracy.”

„Kurs był wart uczestnictwa na 100%!”