Data

gru 06 2023
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Lęki rozwojowe u dzieci w wieku przedszkolnym – jak je rozpoznawać i wspierać dzieci w ich przezwyciężaniu

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Lęki rozwojowe u dzieci w wieku przedszkolnym – jak je rozpoznawać i wspierać dzieci w ich przezwyciężaniu”, które odbędzie się w dniu 6 grudnia 2023 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Czy wiesz, że emocja lęku rodzi się w obszarze zwanym mózgiem limbicznym, który jest prastarym tworem liczącym blisko aż 150 milionów lat?!

W czasach kiedy człowiek musiał walczyć, ludzie postępowali według dobrze znanych schematów, bo tak było prościej łatwiej i bezpieczniej np. chowając się przed niebezpieczną zwierzyną w jaskiniach. Obecnie nie czyha na nas na każdym rogu dziki zwierz, a jednak odczuwamy lęki i wiadomo, że układ limbiczny reaguje jednakowo na jakiekolwiek zmiany. Skąd się biorą? Jak sobie z nimi radzić? Na te i wiele innych pytań udzieli odpowiedzi dr Marta Koplejewska podczas szkolenia.

Szkolenie poprowadzi dr MARTA KOPLEJEWSKA magister fizyki, doktora nauk społecznych z dyscypliny pedagogika. Posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia dokumentacji dotyczącej organizacji procesu edukacyjnego. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem z fizyki, rzeczoznawcą podręczników z fizyki, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy. Adiunkt w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.  Była prodziekan w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie. Przez 13 lat związana z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Wieloletni pedagog prowadzący zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Niejednokrotnie  udowodniła, iż nie ma barier w zdobywaniu szczytów dla osób z niepełnosprawnością i tylko holistyczne podejście może przynieść wielkie sukcesy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej wielką pasją. Lubi nowe wyzwania oraz stosuje niekonwencjonalne metody nauczania, takie jak tablice multimedialne, aplikacje, okulary 3D. Potwierdzeniem skuteczności tych działań jest uzyskiwanie wysokich lokat przez jej podopiecznych. Pracę traktuje bardzo odpowiedzialnie, a zdobyta wiedza i uśmiech dziecka są dla niej największą nagrodą. Uczniowie uwielbiają jej zajęcia: doświadczenia fizyczne, jakie przeprowadza w ramach spotkań na Uniwersytecie Dziecięcym, cieszą się ogromnym zainteresowaniem! W 2018 roku Marta Koplejewska znalazła się w zaszczytnym i bardzo wąskim gronie 13 nauczycieli nominowanych do nagrody Nauczyciela Roku.

ZAPISY: https://odnswp.pl/2023/10/25/leki-rozwojowe-u-dzieci-w-wieku-przedszkolnym-jak-je-rozpoznawac-i-wspierac-dzieci-w-ich-przezwyciezaniu/

Dodaj komentarz