Data

paź 04 2023
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Metodyka nauczania ortografii

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Jerzy wierzy, że na wieży znajduje się stado jeży, czyli wybrane elementy dydaktyki nauczania ortografii”, które odbędzie się w dniu 4 października o godz. 20:00 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Dydaktyka ortografii stanowi zagadnienie niełatwe. W miarę upływu lat i klas, uczniowie bardzo szybko zapominają opracowany materiał i nie wykorzystują wiedzy w praktyce (nawet jeśli wyniki sprawdzianów są pozytywne). Prace pisemne, często ciekawe pod względem treści oraz formy, zawierają wiele błędów ortograficznych. Nie następuje zatem wzrost kompetencji uczniów w zakresie ortografii.

W czasie szkolenia przedstawimy skuteczne sposoby nauki ortografii.

Szkolenie poprowadzi Profesor Danuta Krzyżyk – adiunkt w Instytucie Językoznawstwa UŚ. Jej główne zainteresowania badawcze koncentrują się wokół problemów pragmalingwistyki, frazeologii, ortografii i dydaktyki języka, a także zaburzeń w komunikacji językowej.

ZAPISY: https://odnswp.pl/2023/09/21/jerzy-wierzy-ze-na-wiezy-znajduje-sie-stado-jezy-czyli-wybrane-elementy-dydaktyki-nauczania-ortografii/

Dodaj komentarz