Data

sty 10 2024
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Mutyzm wybiórczy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Mutyzm wybiórczy”, które odbędzie się w dniu 10 stycznia 2024 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Czym jest mutyzm wybiórczy? To pytanie zaprząta umysły rodziców zaniepokojonych tym, że ich dziecko nie mówi w wybranych sytuacjach, które odbiera jako niesprzyjające, stresogenne, pozbawiające poczucia bezpieczeństwa; poza nimi, w przyjaznym otoczeniu, komunikuje się natomiast zupełnie zwyczajnie. Mutyzm wybiórczy, jest to złożony problem należący do grupy zaburzeń lękowych. Dotknięte nim dziecko potrzebuje specjalistycznej terapii, a także zrozumienia i empatii. Podczas szkolenia poznasz charakterystyczne dla niego symptomy, a także praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci nawiązanie kontaktu z dzieckiem i zdobycie jego zaufania.

Szkolenie poprowadzi dr MARTA KOPLEJEWSKA magister fizyki, doktor nauk społecznych z dyscypliny pedagogika. Posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia dokumentacji dotyczącej organizacji procesu edukacyjnego. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem z fizyki, rzeczoznawcą podręczników z fizyki, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy. Adiunkt w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.  Była prodziekan w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie. Przez 13 lat związana z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Wieloletni pedagog prowadzący zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Niejednokrotnie  udowodniła, iż nie ma barier w zdobywaniu szczytów dla osób z niepełnosprawnością i tylko holistyczne podejście może przynieść wielkie sukcesy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej wielką pasją. Lubi nowe wyzwania oraz stosuje niekonwencjonalne metody nauczania, takie jak tablice multimedialne, aplikacje, okulary 3D. Potwierdzeniem skuteczności tych działań jest uzyskiwanie wysokich lokat przez jej podopiecznych. Pracę traktuje bardzo odpowiedzialnie, a zdobyta wiedza i uśmiech dziecka są dla niej największą nagrodą. Uczniowie uwielbiają jej zajęcia: doświadczenia fizyczne, jakie przeprowadza w ramach spotkań na Uniwersytecie Dziecięcym, cieszą się ogromnym zainteresowaniem! W 2018 roku Marta Koplejewska znalazła się w zaszczytnym i bardzo wąskim gronie 13 nauczycieli nominowanych do nagrody Nauczyciela Roku.

Koszt szkolenia: 27 zł

ZAPISY: https://odnswp.pl/2024/01/02/mutyzm-wybiorczy-2/

Ten post ma jeden komentarz

  1. Photopolis

    Naprawdę dobrze napisane. Wielu osobom wydaje się, że mają odpowiednią wiedzę na opisywany temat, ale często tak nie jest. Stąd też moje zaskoczenie. Jestem pod wrażeniem. Zdecydowanie będę rekomendował to miejsce i częściej wpadał, żeby przejrzeć nowe rzeczy.

Dodaj komentarz