Data

cze 05 2024
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Mutyzm wybiórczy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na nagranie szkolenia „Mutyzm wybiórczy”, które odbędzie się w dniu 5 czerwca w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Czym jest mutyzm wybiórczy? To pytanie zaprząta umysły rodziców zaniepokojonych tym, że ich dziecko nie mówi w wybranych sytuacjach, które odbiera jako niesprzyjające, stresogenne, pozbawiające poczucia bezpieczeństwa; poza nimi, w przyjaznym otoczeniu, komunikuje się natomiast zupełnie zwyczajnie. Mutyzm wybiórczy, jest to złożony problem należący do grupy zaburzeń lękowych. Dotknięte nim dziecko potrzebuje specjalistycznej terapii, a także zrozumienia i empatii. Podczas szkolenia poznasz charakterystyczne dla niego symptomy, a także praktyczne wskazówki, które ułatwią Ci nawiązanie kontaktu z dzieckiem i zdobycie jego zaufania.

Szkolenie poprowadzi dr MARTA KOPLEJEWSKA magister fizyki, doktor nauk społecznych z dyscypliny pedagogika. Posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia dokumentacji dotyczącej organizacji procesu edukacyjnego. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem z fizyki, rzeczoznawcą podręczników z fizyki, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy. Adiunkt w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.  Była prodziekan w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie. Przez 13 lat związana z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej.

ZAPISY: https://odnswp.pl/2024/05/28/mutyzm-wybiorczy-3/

Dodaj komentarz