Data

paź 19 2022
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:30 pm

Koszt

35.00

Parentyfikacja a uczniowie z Ukrainy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na szkolenie Parentyfikacja a uczniowie z Ukrainy, które odbędzie się 19 października 2022 o godz. 20:00 na platformie ZOOM.

 parentyfikacją mamy do czynienia wówczas, kiedy z jakichś przyczyn dziecko przejmuje rolę rodziców. W zdrowej relacji opiekun- dziecko to opiekun dba o zaspokajanie potrzeb dziecka. Stanowi jego opokę, wsparcie. Jest punktem odniesienia. Jest w stanie unieść trudne emocje zarówno swoje jak i dziecka. Nie obarcza swoimi problemami dziecka. Niestety bywa i tak, że rodzic zamiast stanowić dla dziecka oparcie, sam go od niego oczekuje. Wówczas możemy mówić o parentyfikacji. Sytuacja, kiedy dziecko bierze na siebie problemy dorosłych jest dla niego niezwykle obciążająca.

W czasie szkolenia poruszymy następujące tematy:

  1. Czym się charakteryzuje zjawisko parentyfikacji?
  2. W jaki sposób są nim zagrożone dzieci i młodzież, która przybyła z Ukrainy po 24 lutego?
  3. W jaki sposób są nim zagrożone dzieci ukraińskie uczące się w polskich szkołach jeszcze przed wojną.

Szkolenie poprowadzi: prof. Halina Grzymała – Moszczyńska – polska psycholożka i religioznawczyni, profesor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, specjalistka w zakresie psychologii klinicznej, psychologii kulturowej, psychologii międzykulturowej, psychologii migracji, psychologii religii i religioznawstwa.

Dodaj komentarz