Data

wrz 21 2022
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Poezja Pawła Beresewicza

Szanowni Państwo,

w ramach doskonalenia nauczycieli zapraszamy serdecznie Państwa na szkolenie 21 września 2022 o godz. 20:00 czasu polskiego pt. „Poezja Pawła Baręsewicza”. Szkolenie odbędzie się w formule on-line.

Paweł Beręsewicz to polski pisarz, poeta, tłumacz i leksykograf. Słynie z twórczości skierowanej do dzieci – zarówno powieści czy opowiadań, jak i wierszy. Jego utwory słyną z dowcipu i trafnych spostrzeżeń dotyczących rzeczywistości. Dostarczają intelektualnej rozrywki. Dzięki temu zarówno młodzi czytelnicy, jak i ich rodzice często z niecierpliwością czekają na kolejne książki Pawła Beręsewicza. Dzieła autora są jednak doceniane nie tylko przez publiczność. Jest laureatem Nagrody im. Kornela Makuszyńskiego, Nagrody Literackiej m.st. Warszawy, nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY i  Książka przyjazna dziecku. Dwukrotnie zdobył również nagrodę w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren.

Szkolenie poprowadzi Oliwia Brzeźniak-Pałgan – doktor literaturoznawstwa, biblioterapeutka, członek Polskiej Sekcji IBBY . Praca doktorska poświęcona została baśni w szkole oraz dawnych i współczesnych sposobach jej analizy, szczególnie w kontekście aktualnych badań nad literaturą. W ciągu ostatnich kilku lat przygotowała i przeprowadziła kilkadziesiąt warsztatów dla dzieci, przeczytała kilkaset książek i poprowadziła kilkanaście szkoleń. Na co dzień pracuje w Miejskiej Bibliotece Publicznej GALERIA KSIĄŻKI w Oświęcimiu, gdzie koordynuje działania w ramach Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej im. Kornela Makuszyńskiego. Zakochana w literaturze dla dzieci, a szczególnie w baśniach i książkach francuskiego pisarza Hervé Tulleta.

Dodaj komentarz