Data

maj 16 2024
Expired!

Czas

8:00 pm - 8:00 pm

Uczeń z zaburzeniami sensorycznymi – strategie wsparcia

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Uczeń z zaburzeniami sensorycznymi – strategie wsparcia” które odbędzie się w dniu 16 maja 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

• Czy wiesz, że nieskuteczne jest zwracanie uwagi dzieciom lub przerywanie im czynności, które służą zaspokojeniu specyficznych potrzeb sensorycznych, przeżywanych w danej chwili?

• Masz świadomość, że fidgetowanie jest mniej rozpraszające, niż ciągłe zwracanie uwagi?

• Zdajesz sobie sprawę z tego, że eliminowanie zachowań samouspokajających ucznia z deficytami sensorycznymi, wpłynie niekorzystnie na jego skupienie i uwagę, ale i na zachowanie dyscypliny?

• Czy potrafisz właściwie reagować na pobudzenie sensoryczne?

Szkolenie prowadzi mgr Magdalena Kosiń – fizjoterapeuta, logopeda, terapeuta i diagnosta zaburzeń integracji sensorycznej oraz trener metody DIR – Floortime. Ukończyła liczne szkolenia i kursy, by lepiej pomagać dzieciom z ASD. Na co dzień terapeuta dzieci i młodzieży ze spektrum autyzmu oraz zaburzeniami sensorycznymi i genetycznymi. Od wielu lat prowadzi szkolenia stacjonarne i online dla specjalistów I rodziców w Polsce i w Wielkiej Brytanii. Laureatka najwyższego odznaczenia – Złotej Odznaki Macierzy Szkolnej w Londynie, za wieloletnie wspieranie dzieci i młodzieży polskiej poza granicami kraju. Autorka dwóch książek na temat spektrum autyzmu: „Puzzle autyzmu – jak je ułożyć” oraz „Niedoskonała doskonałość”.

Dodaj komentarz