Data

maj 29 2024
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Zabawy logopedyczne dla najmłodszych – ciekawe pomysły na ćwiczenia usprawniające” które odbędzie się w dniu 29 maja 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Nie do końca wiesz, jak właściwie zabrać się za organizację zajęć usprawniających aparat artykulacyjny dziecka? Podczas szkolenia opowiemy, jak ważna jest sprawność aparatu artykulacyjnego dla wyrazistości naszych wypowiedzi, wymawianiu poszczególnych dźwięków mowy, którym towarzyszy poruszanie się warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Proste zabawy logopedyczne powinny być codziennością każdego dziecka od początku nauki mowy, dlatego zaprezentujemy ćwiczenia przeznaczone zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. Zabawy usprawniające aparat mowy powinny być stosowane zarówno podczas zajęć dydaktycznych, jak i w domu. W programie szkolenia znajdują się także zabawy oddechowe, ćwiczące koncentrację, które świetnie sprawdzają się także w roli technik relaksacyjnych.

Szkolenie poprowadzi dr MARTA KOPLEJEWSKA magister fizyki, doktor nauk społecznych z dyscypliny pedagogika. Posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia dokumentacji dotyczącej organizacji procesu edukacyjnego. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem z fizyki, rzeczoznawcą podręczników z fizyki, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy. Adiunkt w Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego.  Była prodziekan w poznańskiej Wyższej Szkole Bezpieczeństwa z siedzibą w Skoczowie. Przez 13 lat związana z Zespołem Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Cieszynie, gdzie pracowała z dziećmi i młodzieżą z różnym stopniem niepełnosprawności intelektualnej, deficytami rozwojowymi oraz w normie intelektualnej. Wieloletni pedagog prowadzący zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dziecka. Niejednokrotnie  udowodniła, iż nie ma barier w zdobywaniu szczytów dla osób z niepełnosprawnością i tylko holistyczne podejście może przynieść wielkie sukcesy. Praca z dziećmi i młodzieżą jest dla niej wielką pasją. Lubi nowe wyzwania oraz stosuje niekonwencjonalne metody nauczania, takie jak tablice multimedialne, aplikacje, okulary 3D. Potwierdzeniem skuteczności tych działań jest uzyskiwanie wysokich lokat przez jej podopiecznych. Pracę traktuje bardzo odpowiedzialnie, a zdobyta wiedza i uśmiech dziecka są dla niej największą nagrodą. Uczniowie uwielbiają jej zajęcia: doświadczenia fizyczne, jakie przeprowadza w ramach spotkań na Uniwersytecie Dziecięcym, cieszą się ogromnym zainteresowaniem! W 2018 roku Marta Koplejewska znalazła się w zaszczytnym i bardzo wąskim gronie 13 nauczycieli nominowanych do nagrody Nauczyciela Roku.

ZAPISY: https://odnswp.pl/2024/05/21/zabawy-logopedyczne-dla-najmlodszych-ciekawe-pomysly-na-cwiczenia-usprawniajace/

Dodaj komentarz