Data

wrz 15 - 16 2023
Expired!

Czas

3:00 pm - 1:30 pm

Zabawy z rytmem

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie “Zabawy z rytmem” – zastosowanie zabaw rytmicznych w praktyce edukacyjnej, które odbędzie się w dniach 15 -16 września 2023 r. w Ostródzie. Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli przedszkola i edukacji wczesnoszkolnej.

Opis:

Jednym z podstawowych składników dzieła muzycznego kształtującym charakter utworu jest rytm. Ważne jest, by uczyć dzieci wyczuwać i słyszeć rytm, ponieważ poczucie rytmu wpływa na właściwe rozumienie przebiegu muzyki.

Zajęcia z rytmiki są oparte przede wszystkim na zabawach muzycznych, podczas których dzieci ruszają się w rytmie muzyki i grają rytmicznie na instrumentach, ale do zabaw rytmicznych oprócz instrumentów perkusyjnych można wykorzystać własne ciało (body percussion) oraz przedmioty np. piłki, kubeczki. Dzięki nim wydobycie charakterystycznego motywu rytmicznego z utworu i podkreślenie go może stać się źródłem radosnej zabawy rytmicznej.

dr Adriana Wdziękońska absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy, w czasie studiów trzykrotna stypendystka Ministra Kultury i Sztuki „za wybitne osiągnięcia w nauce i sukcesy artystyczne”.

ZAPISY ZAKOŃCZONE

Dodaj komentarz