Warto wiedzieć: nauczanie JPJO w grupach wschodniosłowiańskich

Szanowni Państwo,

w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Nauczanie języka polskiego jako obcego w grupach wschodniosłowiańskich”, które odbędzie się 11 stycznia 2022 o godz. 20:00. Szkolenie przeznaczone jest głównie dla nauczycieli starszych klas szkół podstawowych i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

W czasie szkolenia dowiemy się, jakie “chwyty” i “triki” stosować, by jak najłatwiej nauczyć języka polskiego naszych uczniów pochodzących z Ukrainy, Białorusi, Słowenii, Słowacji, Czech i krajów rosyjskojęzycznych.

Szkolenie poprowadzi dr Grażyna Agnieszka Przechodzka – Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa polskiego i glottodydaktyki polonistycznej; starszy wykładowca w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół glottodydaktyki polonistycznej i językoznawstwa, a także dydaktyki języków obcych. Wzięła udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów (i współautorką 8) poświęconych nauczaniu języka polskiego jako obcego (w tym zagadnieniom interferencji językowej i standaryzacji programów nauczania JPJO) oraz współautorką 2 zbiorów zadań certyfikatowych: Wokół Lublina (Lublin 2009) i Celuję w C2 (Kraków 2009). Od r. 2000 członek Zespołu Autorów Zadań i Egzaminatorów przy Państwowej Komisji Poświadczania Języka Polskiego jako Obcego.’

Kurs “Nauczanie języka polskiego jako obcego/drugiego ZIMA 2022

Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy, że trwa rekrutacja na kurs doskonalący nauczanie języka polskiego jako drugiego w odnswp. Kurs trwać będzie w dniach 31.01.2022 – 25.02.2022 w formule e-learningowej ze spotkaniami (nagrywanymi) on-line 🙂 Serdecznie zapraszamy! https://odnswp.pl/2021/12/02/nauczanie-jezyka-polskiego-jako-obcego-zima-2022/

Aby zalogować się na szkolenie należy:

 1. Wypełnić formularz ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR (szary)
 2. Po wypełnieniu, kliknięciu WYŚLIJ zostaną Państwo po ok. 10 sekundach przekierowani na stronę szkolenia (platforma YouTube)
 3. Szkolenie trwa na żywo i rozpocznie się w dniu i w godzinie napisanej wyżej. Szkolenie nie jest nagrywane
 4. W przypadku problemów proszę o mail na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
 5. Jeśli chce Pan/Pani otrzymać certyfikat, proszę DODATKOWO wypełnić formularz niebieski. UWAGA!! Aby otrzymać link do szkolenia należy OBOWIĄZKOWO wypełnić formularz szary.

SZARY FORMULARZ, BY ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE I DOSTAĆ LINK

CERTYFIKAT (zaświadczenie) I MATERIAŁY ZE SZKOLENIA

Szanowni Państwo! istnieje możliwość uzyskania imiennego i numerowanego elektronicznego certyfikatu ze szkolenia wydanego przez akredytowaną placówkę doskonalenia nauczycieli! Koszt takiego certyfikatu to 21 PLN

DANE DO PRZELEWU
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
ul. Pieniężnego 6, 14-100 Ostróda
14 2490 0005 0000 4600 7271 8358, Swift (dla przelewów zza granicy): ALBPPLPW lub PAYPALEM na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com

W tytule przelewu należy wpisać nazwę szkolenia (formularz znajduje się poniżej). Certyfikaty dosyłamy w ciągu 7 dni roboczych. Koniecznym warunkiem jest przesłanie nam potwierdzenia wpłaty poprzez poniższy formularz.

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE SZKOLENIA!

 • Metody pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Metody pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu” które odbędzie się w dniu 21 marca 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Czy wiesz, że w najnowszym raporcie CDC w New Jersey 1 na 32 osoby ma zdiagnozowany autyzm? W Polsce statystyki te nie są aż tak… Czytaj więcej: Metody pracy z dzieckiem ze spektrum autyzmu
 • Dziecko niegrzeczne, czy zaburzone?
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Dziecko niegrzeczne, czy zaburzone?” które odbędzie się w dniu 11 marca 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Dzieci żywiołowe zazwyczaj są też bardzo niegrzeczne. Lubią psocić, mają bogatą wyobraźnię i niekończące się pomysły. Chcą wszystko sprawdzić, zobaczyć, poznać. Mawia się, że wszędzie ich pełno i… Czytaj więcej: Dziecko niegrzeczne, czy zaburzone?
 • Dobrzy, źli i niebezpieczni przyjaciele
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Dobrzy, źli i niebezpieczni przyjaciele” które odbędzie się w dniu 9 kwietnia 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Poznamy, na czym polega dobra i zła przyjaźń. Anonimowo rozwiążemy test – nie całkiem psychozabawę, by rozpoznać cechy utrudniające przyjaźń u siebie i u innych. Rozważymy, jakie… Czytaj więcej: Dobrzy, źli i niebezpieczni przyjaciele
 • SPEcjalny kurs dla nauczycieli dzieci ze SPE
  Szanowni Państwo, wspólnie z Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży DROGOWSKAZ – nowopowstałej placówki przy Fundacji SWP ZDROWIE, serdecznie zapraszamy nauczycieli na kurs webinarowy pt. SPEcjalny kurs dla nauczycieli dzieci ze SPE. Program kursu: Kurs odbywać się będzie na platformie Google Classroom, gdzie są dostępne nagrania i prezentacje ze spotkań. Kurs aktywny jest do 31.03.2024… Czytaj więcej: SPEcjalny kurs dla nauczycieli dzieci ze SPE
 • Przemoc psychiczna – przemoc w związku
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Przemoc psychiczna – przemoc w związku” które odbędzie się w dniu 19 marca 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Każdy już chyba słyszał o żabie, która wrzucona do ciepłej wody da się ugotować, a do gorącej – wyskoczy. Każda osoba, które spędziła kilka lat w… Czytaj więcej: Przemoc psychiczna – przemoc w związku
 • Przemoc psychiczna – złość w związku
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Przemoc psychiczna – złość w związku” które odbędzie się w dniu 12 marca 2024 o godz.: 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Złość w związku. Kiedy jest potrzebna, skąd się bierze, co skrywa i jak nad nią zapanować? Złość zabija duszę. Dlaczego jedni ludzie złoszczą się bardziej, a… Czytaj więcej: Przemoc psychiczna – złość w związku