Warto wiedzieć: nauczanie JPJO w grupach wschodniosłowiańskich

Szanowni Państwo,

w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Nauczanie języka polskiego jako obcego w grupach wschodniosłowiańskich”, które odbędzie się 11 stycznia 2022 o godz. 20:00. Szkolenie przeznaczone jest głównie dla nauczycieli starszych klas szkół podstawowych i nauczycieli szkół ponadpodstawowych.

W czasie szkolenia dowiemy się, jakie “chwyty” i “triki” stosować, by jak najłatwiej nauczyć języka polskiego naszych uczniów pochodzących z Ukrainy, Białorusi, Słowenii, Słowacji, Czech i krajów rosyjskojęzycznych.

Szkolenie poprowadzi dr Grażyna Agnieszka Przechodzka – Doktor nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa polskiego i glottodydaktyki polonistycznej; starszy wykładowca w Centrum Języka i Kultury Polskiej dla Polonii i Cudzoziemców UMCS. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół glottodydaktyki polonistycznej i językoznawstwa, a także dydaktyki języków obcych. Wzięła udział w wielu krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Jest autorką kilkudziesięciu artykułów (i współautorką 8) poświęconych nauczaniu języka polskiego jako obcego (w tym zagadnieniom interferencji językowej i standaryzacji programów nauczania JPJO) oraz współautorką 2 zbiorów zadań certyfikatowych: Wokół Lublina (Lublin 2009) i Celuję w C2 (Kraków 2009). Od r. 2000 członek Zespołu Autorów Zadań i Egzaminatorów przy Państwowej Komisji Poświadczania Języka Polskiego jako Obcego.’

Kurs “Nauczanie języka polskiego jako obcego/drugiego ZIMA 2022

Szanowni Państwo, uprzejmie przypominamy, że trwa rekrutacja na kurs doskonalący nauczanie języka polskiego jako drugiego w odnswp. Kurs trwać będzie w dniach 31.01.2022 – 25.02.2022 w formule e-learningowej ze spotkaniami (nagrywanymi) on-line 🙂 Serdecznie zapraszamy! https://odnswp.pl/2021/12/02/nauczanie-jezyka-polskiego-jako-obcego-zima-2022/

Aby zalogować się na szkolenie należy:

 1. Wypełnić formularz ZAPISZ SIĘ NA WEBINAR (szary)
 2. Po wypełnieniu, kliknięciu WYŚLIJ zostaną Państwo po ok. 10 sekundach przekierowani na stronę szkolenia (platforma YouTube)
 3. Szkolenie trwa na żywo i rozpocznie się w dniu i w godzinie napisanej wyżej. Szkolenie nie jest nagrywane
 4. W przypadku problemów proszę o mail na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
 5. Jeśli chce Pan/Pani otrzymać certyfikat, proszę DODATKOWO wypełnić formularz niebieski. UWAGA!! Aby otrzymać link do szkolenia należy OBOWIĄZKOWO wypełnić formularz szary.

SZARY FORMULARZ, BY ZAPISAĆ SIĘ NA SZKOLENIE I DOSTAĆ LINK

CERTYFIKAT (zaświadczenie) I MATERIAŁY ZE SZKOLENIA

Szanowni Państwo! istnieje możliwość uzyskania imiennego i numerowanego elektronicznego certyfikatu ze szkolenia wydanego przez akredytowaną placówkę doskonalenia nauczycieli! Koszt takiego certyfikatu to 21 PLN

DANE DO PRZELEWU
Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”
ul. Pieniężnego 6, 14-100 Ostróda
14 2490 0005 0000 4600 7271 8358, Swift (dla przelewów zza granicy): ALBPPLPW lub PAYPALEM na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com

W tytule przelewu należy wpisać nazwę szkolenia (formularz znajduje się poniżej). Certyfikaty dosyłamy w ciągu 7 dni roboczych. Koniecznym warunkiem jest przesłanie nam potwierdzenia wpłaty poprzez poniższy formularz.

ZOBACZ TAKŻE INNE NASZE SZKOLENIA!

 • Budowanie Pozytywnych Relacji, czyli Trening Umiejętności Społecznych w szkole”
  Szanowni Państwo, w ramach doskonalenia nauczycieli serdecznie zapraszamy na cykl trzech webinarów pod wspólnym tytułem Budowanie Pozytywnych Relacji, czyli Trening Umiejętności Społecznych w szkole, które odbędą się 5., 12. i 16.10.2023 o godz. 18:00 w formie on-line jako warsztaty. Program szkoleń: Adresat Zainteresowani nauczyciele lub Rady Pedagogiczne Cel Na spotkaniu: Zdefiniujmy, czym jest TUSDowiemy się … Czytaj więcej.
 • Polszczyzna 2.0.
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Polszczyzna 2.0.”, które odbędzie się w dniu 2 października 2023 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Czy wiesz, że: Język polski się zmienia i ewaluuje od zawsze. Waćpanna nie jest już w szkole mile widziana, ale też żal.pl jest już przestarzały. Dlaczego mlodzi ludzie, niezależnie od epoki, tak bardzo … Czytaj więcej.
 • Jerzy wierzy, że na wieży znajduje się stado jeży, czyli wybrane elementy dydaktyki nauczania ortografii
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Jerzy wierzy, że na wieży znajduje się stado jeży, czyli wybrane elementy dydaktyki nauczania ortografii”, które odbędzie się w dniu 4 października o godz. 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Dydaktyka ortografii stanowi zagadnienie niełatwe. W miarę upływu lat i klas, uczniowie bardzo szybko zapominają opracowany materiał i … Czytaj więcej.
 • Kongres Rzeczpospolita Kresowa
  Szanowni Państwo! Uprzejmie informujemy, że Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” wraz z Oddziałem Warmińsko-Mazurskim Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” w dniach 11-13 października organizuje we współpracy z Zarządem Głównym Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej oraz Warmińsko-Mazurskim Urzędem Wojewódzkim spotkanie działaczy towarzystw kresowych oraz przedstawicieli polskich szkół zainteresowanych podtrzymywaniem wiedzy o kulturze i dziedzictwie wschodnich i … Czytaj więcej.
 • Po prostu po polsku. Jeszcze raz.
  Szanowni Państwo, w ramach doskonalenia zawodowego nauczycieli, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Po prostu po polsku. Jeszcze raz. Praca z tekstem uproszczonym”, które odbędzie się 3 października 2023 o godz. 20:00. Szkolenie przeznaczone jest głównie dla nauczycieli starszych klas IV – VIII szkół podstawowych, których uczniami są cudzoziemcy, dzieci powracające, dzieci polonijne i dzieci z dysleksją. Program szkolenia obejmie przedstawienie informacji czym jest … Czytaj więcej.
 • WWR – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka
  Szanowni Państwo, serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „WWR – wczesne wspomaganie rozwoju dziecka”, które odbędzie się w dniu 25 września o godz. 20:00 w formule on-line. Program szkolenia/Opis szkolenia: Czy wiesz, że… Badania naukowe potwierdzają, że pierwsze lata życia dziecka są najbardziej znaczące dla jego prawidłowego rozwoju? Mówi o tym nauka opisująca fizjologię dojrzewania centralnego i … Czytaj więcej.