Handel ludźmi – projekt lekcji wychowawczej

Szanowni Państwo,

w ramach doskonalenia nauczycieli, serdecznie zapraszamy wychowawców klas w szkołach ponadpodstawowych na bezpłatne szkolenie z zakresu “Jak nie stać się ofiarą handlu ludźmi”. Szkolenie odbędzie się 15 września o godz. 20:00 na platformie ZOOM. Liczba miejsc jest ograniczona.

Opis szkolenia:

Internet jest źródłem nieograniczonej wiedzy i wzorców. Nasza aktywność w sieci jest lustrem, w którym możemy się przejrzeć, a intymność towarzysząca samej eksploracji Internetu stwarza w nas poczucie „anonimowości”, a wręcz „bycia niewidzialnym”… ale czy aby na pewno? Dziś zaufanie społeczne do gigantów informacyjnych, jak Google czy Meta (Facebook), przechodzi istotny kryzys. Ludzie zwiększają swoją świadomość względem wykorzystywania ich danych przez potentatów technologicznych, a bycie śledzonym w dyskursie społecznym jest traktowane jak mem. Wśród użytkowników Internetu pojawiają się jednak takie osoby, które decydują się włożyć większy wysiłek w pozostanie anonimowymi ze względu na szczególne korzyści z tym związane… • Kim są ci ludzie i jakie mają zamiary? • Jakie sposoby umożliwiają użytkownikom Internetu pozostanie w cieniu? • I ostatecznie, w jaki sposób te osoby przyczyniają się do wzrostu światowego handlu ludźmI?

Szkolenie poprowadzi Damian Żłobicki – trener, andragog i ekspert od edukacji zdalnej. Absolwent Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Mający wysokie doświadczenie w prowadzeniu wydarzeń jako konferansjer, zaczął uczyć jak efektywnie się prezentować podczas wystąpień publicznych.

Aby wziąć udział w szkoleniu należy:

  1. Wypełnić formularz poniżej.
  2. Oświadczyć, że na podstawie treści i przesłanych materiałów uczestnik przeprowadzi lekcję wychowawczą do 01.03.2022 r.
  3. Oświadczyć, że uczestnik szkolenia podeśle zdjęcia z lekcji (bez wizerunku uczniów)
  4. Oświadczyć, że uczestnik szkolenia odeśle do ODN SWP podpisane oświadczenie o liczbie uczniów biorących udział w lekcji wychowawczej.

My oferujemy Państwu szkolenie i materiały poszkoleniowe do poprowadzenia zajęć oraz zaświadczenie. Link do szkolenia zostanie wysłany do ograniczonej liczby osób, które spełnią powyższe warunki.