Parentyfikacja a uczniowie z Ukrainy

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na szkolenie Parentyfikacja a uczniowie z Ukrainy, które odbędzie się 19 października 2022 o godz. 20:00 na platformie ZOOM.

 parentyfikacją mamy do czynienia wówczas, kiedy z jakichś przyczyn dziecko przejmuje rolę rodziców. W zdrowej relacji opiekun- dziecko to opiekun dba o zaspokajanie potrzeb dziecka. Stanowi jego opokę, wsparcie. Jest punktem odniesienia. Jest w stanie unieść trudne emocje zarówno swoje jak i dziecka. Nie obarcza swoimi problemami dziecka. Niestety bywa i tak, że rodzic zamiast stanowić dla dziecka oparcie, sam go od niego oczekuje. Wówczas możemy mówić o parentyfikacji. Sytuacja, kiedy dziecko bierze na siebie problemy dorosłych jest dla niego niezwykle obciążająca.

W czasie szkolenia poruszymy następujące tematy:

 1. Czym się charakteryzuje zjawisko parentyfikacji?
 2. W jaki sposób są nim zagrożone dzieci i młodzież, która przybyła z Ukrainy po 24 lutego?
 3. W jaki sposób są nim zagrożone dzieci ukraińskie uczące się w polskich szkołach jeszcze przed wojną.

Szkolenie poprowadzi: prof. Halina Grzymała – Moszczyńska – polska psycholożka i religioznawczyni, profesor nauk humanistycznych, profesor nadzwyczajna Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie i SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego w Warszawie, specjalistka w zakresie psychologii klinicznej, psychologii kulturowej, psychologii międzykulturowej, psychologii migracji, psychologii religii i religioznawstwa.

OPŁATY:

Koszt szkolenia to 35 PLN.

Aby zapisać się na szkolenie należy:

 1. Wypełnić poniższy formularz rejestracyjny
 2. Koszt szkolenia to 35 PLN. W cenie: wejściówka, prezentacja po szkoleniu i certyfikat.
 3. Linki do szkolenia będziemy wysyłać 19 października ok. godz. 15:00.
 4. W razie problemów należy napisać mail na adres: szkolenia.odnswp@gmail.com
 5. Szkolenie odbywa się tylko w dniu i godzinie podanej wyżej.

UWAGA!

 1. Szkolenie jest płatne, a jego cena wynosi 25 PLN (wejściówka + certyfikat) lub 10 PLN (wejściówka)
 2. Zapisy przyjmujemy do 18 października do godz. 23:59
 3. Link otrzymujecie Państwo mailowo 19 października ok. godz. 15:00. Może być w “SPAMie lub ofertach”
 4. Zdarza się, że wpłacając poprzez Przelewy24, pieniądze schodzą z Pana/Pani konta, a Państwo nie zostają przekierowani do strony z linkiem. My natomiast nie widzimy Waszej wpłaty. Dlaczego tak się dzieje? Prawdopodobnie wiele osób płaci “na raz” i system nie wytrzymuje (?). Pieniądze w ciągu 48 godz. wracają na konto. Jeśli mają Państwo taką sytuację prosimy o kontakt: szkolenia.odnswp@gmail.com

DANE DO PRZELEWU

Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli Stowarzyszenia „Wspólnota Polska” ul. Pieniężnego 6, 14-100 Ostróda nr konta 14 2490 0005 0000 4600 7271 8358, Swift : ALBPPLPW. W tytule przelewu należy wpisać nazwę szkolenia. Koniecznym warunkiem jest przesłanie nam potwierdzenia wpłaty poprzez poniższy formularz.

Certyfikaty dosyłamy w ciągu 7 dni roboczych.