Data

paź 09 2023
Expired!

Czas

8:00 pm - 9:00 pm

Gry i zabawy z elementami terapii Si, które warto wykorzystać w pracy z dzieckiem

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa na szkolenie „Gry i zabawy z elementami terapii Si, które warto wykorzystać w pracy z dzieckiem”, które odbędzie się w dniu 9 października 2023 w formule on-line.

Program szkolenia/Opis szkolenia:

Czy wiesz, że poza pięcioma powszechnie znanymi zmysłami i wykraczającym poza ramy naukowe szóstym zmysłem, badacze wyróżniają jeszcze przynajmniej dwa, a nawet trzy inne?

Integracja sensoryczna, to inaczej zdolność do rozumienia i porządkowania bodźców i informacji dostarczanych z otoczenia i z własnego ciała poprzez zmysły. Człowiek od urodzenia otoczony jest przez mnóstwo napływających z każdej strony bodźców. Codziennie widzimy i dotykamy olbrzymią ilość przedmiotów o różnych kształtach, kolorach, fakturach, słyszymy przeróżne dźwięki: muzykę, szepty, odgłosy zwierząt i maszyn, smakujemy potrawy, czujemy intensywne zapachy, czujemy także swoje ciało, kierujemy nim, żeby wykonać określoną aktywność. Te wszystkie czynności, które wykonujemy, wymagają zaangażowania ze strony układu sensorycznego. Rozwój naszych zmysłów zaczyna się już w łonie matki i trwa przez całe dzieciństwo. Dlatego tak ważne jest, aby umożliwić i zaproponować naszym dzieciom różnorodne doświadczenia oraz zabawy, które mogą pomóc w kształtowaniu i doskonaleniu prawidłowego ich funkcjonowania.

Szkolenie poprowadzi dr MARTA KOPLEJEWSKA magister fizyki, doktora nauk społecznych z dyscypliny pedagogika. Posiada bogate doświadczenie w zakresie pracy dydaktyczno – wychowawczej, a także szeroką wiedzę i umiejętności w zakresie tworzenia dokumentacji dotyczącej organizacji procesu edukacyjnego. Jest nauczycielem dyplomowanym, egzaminatorem z fizyki, rzeczoznawcą podręczników z fizyki, ekspertem komisji egzaminacyjnych i kwalifikacyjnych dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień zawodowy.

ZAPISY: https://odnswp.pl/2023/10/03/gry-i-zabawy-z-elementami-terapii-si-ktore-warto-wykorzystac-w-pracy-z-dzieckiem/

Dodaj komentarz