Bieg na orientację z Kopernikiem

Bieg na orientację z Kopernikiem to propozycja aktywnej formy zdobywania wiedzy na temat życia i dokonań Mikołaja Kopernika.

Opracowując pomysły do scenariusza wydarzenia, chcieliśmy odpowiedzieć na potrzeby jak największej ilości szkół, dlatego przyjęliśmy bardzo ogólną formułę i dużą dowolność w wyborze zadań, które zgromadziliśmy na Padlecie projektowym. Gra polega na odwiedzaniu stacji-polskich miast Kopernika, rozwiązywaniu zadań i zdobywaniu składowych hasła, w jak najkrótszym czasie. Od Was zależy, gdzie i kiedy zorganizujecie swój bieg na orientację i które zadania wybierzecie z naszych propozycji. Możecie również tylko zainspirować się zebranym materiałem i stworzyć własną listę zadań, która będzie najlepiej dostosowana do Waszych uczniów. Przyświecał nam cel, aby to właśnie podczas biegu na orientację z Kopernikiem uczniowie zdobywali wiedzę o naszym wybitnym astronomie i układzie planetarnym. Niemniej jednak zachęcamy do przeprowadzenia lekcji wprowadzającej na ten temat.

Regulamin wydarzenia Biegu na orientację z Kopernikiem oraz materiały graficzne, które przydadzą Wam się w organizacji wydarzenia możecie pobrać tutaj: https://bit.ly/bieg_na_orientacje Propozycje zadań dla drużyn oraz materiały dodatkowe zostały zebrane na Padlecie projektowym link: https://padlet.com/e_gierycz/bieg-na-orientacj-z-kopernikiem-p30kyhxf2pxl0t9h

Zachęcamy do publikowania zdjęć z biegów w swoich mediach społecznościowych oznaczając je hasztagiem #biegzKopernikiem

Życząc udanej zabawy, pozdrawia Was serdecznie nasz zespół projektowy nr 6 w składzie: Anna Lang (Węgry), Agnieszka Mizera (Norwegia), Weronika Mielewczyk (Irlandia), Edyta Gierycz (Katar), Małgorzata Licznerska (Polska) oraz nasze wsparcie z ODN Magdalena Dębowska (Hiszpania)